Provoz školy od 3. 5. 2021.

Ing. Táňa Vránková, 30. 4. 2021 Zobrazit více

Balení obědů při distanční výuce

Ing. Táňa Vránková, 23. 4. 2021 Zobrazit více

Povinné testování žáků

Mgr. Ivana Kodejšová, 8. 4. 2021 Zobrazit více

Informace k otevření školy

Správce Webu, 30. 3. 2021 Zobrazit více

Outdoorové stezky pro rodiny

Vážení rodiče žáků MŠ a ZŠ. Připravili jsme pro Vás 3 outdoorové stezky, které během dubna, května, června můžete absolvovat jako rodina. Skvělá zpráva je, že tyto stezky s plněním úkolů se mohou konat, i když jiné akce nejsou povolené. Nedochází totiž ke shlukování lidí. Termíny, místa, druh a témata jednotlivých outdoorových stezek:

2. – 4. 4. 2021, silnice pod Aleji dětí na Nové Vsi, stezka s obsluhou, Tajemství Velikonoc

5. – 9. 4. 2021, silnice pod Aleji dětí na Nové Vsi, stezka bez obsluhy, Tajemství Velikonoc

1. – 2. 5. 2021, Parkhotel Smržovka, stezka s obsluhou, Vesmírné putování

3. – 7. 5. 2021, Parkhotel Smržovka, stezka bez obsluhy, Vesmírné putování

5. – 6. 6. 2021, ZŠ Lučany nad Nisou, stezka s obsluhou, Záhada ztracené školy

7. – 11. 6. 2021, ZŠ Lučany nad Nisou, stezka bez obsluhy, Záhada ztracené školy

Stezka s obsluhou

Vždy od 9:00 – 11:00 a od 15:00 – 17:00, uzávěrka tratí cca. 1 hodina po odstartování poslední rodiny. Registrace je možná předem on-line na adresu: škola@zslucany.cz, nejpozději 1 den před akcí = vždy do pátku. Na startu a v cíli budou pořadatelé ze školy.

Rodiny jsou  na stezku vysíláni postupně, po 10 minutách. Na startu obdržíte kartičku a do této kartičky budete zaznamenávat správné odpovědi na jednotlivých stanovištích po trase, z kterých Vám vyjde tajenka. Trasa je vyznačena pomocí terčíků OB (lesní a parkové cesty) + dostane speciální mapu pro orientační běh, kde bude zakreslena linie trasy. Účastníci se dostaví na místo nejpozději 10 minut před svým startem. Čas startu a základní pokyny obdržíte po registraci na e-mailovou adresu školy. V cíli obdrží děti diplomy a dárek.

Stezka bez obsluhy

Probíhá ve všední dny – pondělí až pátek. Registrace je nutná do pátku předcházejícího týdne. Opět na adresu: škola@zslucany.cz, uveďte požadavek na Vámi preferovaný čas. Podle instrukcí zaslaných do emailu se účastníci dostaví na místo určení v registrovaný čas, aby se nepotkali s ostatními rodinami. Kartičky lze vyzdvihnout vždy v dopoledních hodinách ve škole – ředitelna, pan školník. Účastníci se řídí pokyny, které jim byly zaslány při registraci. Na konci stezky účastníci odesílají své odpovědi on-line na školní adresu. Děti opět obdrží diplom a dárek, který bude připraven ve škole k převzetí.

Důležité:

Všichni účastníci musí být vybaveni respirátory FFP2 nebo FN95 – start, cíl, pro případ potkání jiné rodiny v terénu, u stanovišť je nutné dodržovat 5 m odstupy rodin pro případ setkání. Na stanovištích jsou lehčí otázky pro děti z MŠ, I. stupně ZŠ a těžší otázky pro děti z II. stupně ZŠ. Trasa je společná. Na start můžete dojít pěšky, přijet na kole, koloběžce nebo autem, dopravní prostředky Vám pohlídáme. Délka trasy 2 – 3 km.

„Vítězství je skvělá věc, ale přátelství je ještě lepší.“ Emil Zátopek

Za realizační tým Martin Wűrz

Správce Webu, 28. 3. 2021 Zobrazit méně