Provoz školy od 3. 5. 2021.

Ing. Táňa Vránková, 30. 4. 2021 Zobrazit více

Outdoorová stezka Vesmírné putování pro rodiny

Vážení rodiče žáků MŠ a ZŠ.

A máme zde v pořadí již 2. naučnou stezku, tentokrát s tématikou vesmíru. Proletíme 16 stanovišť, kde si promrskáme znalosti o naší Sluneční soustavě. Centrem závodu bude Parkhotel Smržovka – prezence, start, cíl

Vzhledem k otevírací době výdejního okénka Parkhotelu, jsme posunuli start na 10:30 hod.

1. – 2. 5. 2021, Parkhotel Smržovka, stezka s obsluhou, Vesmírné putování

3. – 7. 5. 2021, Parkhotel Smržovka, stezka bez obsluhy, Vesmírné putování

Stezka s obsluhou

Od 10:30 – 12:00 a od 15:00 – 17:00, uzávěrka tratí cca. 1 hodina po odstartování poslední rodiny. Registrace (jména dětí + třída, rodiče jména) je možná pouze předem on-line na adresu: škola@zslucany.cz, nejpozději 1 den před akcí = vždy do pátku. Na startu a v cíli budou pořadatelé ze školy, školky, školní jídelny.

Rodiny jsou  na stezku vysíláni postupně, po 10 minutách. Na startu obdržíte kartičku a do této kartičky budete zaznamenávat správné odpovědi na jednotlivých stanovištích po trase, z kterých Vám vyjde tajenka. Trasa je vyznačena pomocí terčíků OB (lesní a parkové cesty) + dostane speciální mapu pro orientační běh, kde bude zakreslena linie trasy. Účastníci se dostaví na místo nejpozději 10 minut před svým startem. Čas startu a základní pokyny obdržíte po registraci na e-mailovou adresu školy. V cíli obdrží děti diplomy a dárek.

Stezka bez obsluhy

Probíhá ve všední dny – pondělí až pátek. Registrace (jména dětí + třída, rodiče jména) je nutná do pátku předcházejícího týdne. Opět na adresu: škola@zslucany.cz, uveďte požadavek na Vámi preferovaný čas. Podle instrukcí zaslaných do emailu se účastníci dostaví na místo určení v registrovaný čas, aby se nepotkali s ostatními rodinami. Kartičky lze vyzdvihnout vždy v dopoledních hodinách ve škole – ředitelna, pan školník. Účastníci se řídí pokyny, které jim byly zaslány při registraci. Na konci stezky účastníci odesílají své odpovědi on-line na školní adresu. Děti opět obdrží diplom a dárek, který bude připraven ve škole k převzetí.

Důležité:

Všichni účastníci musí být vybaveni respirátory FFP2 nebo FN95 – start, cíl, pro případ potkání jiné rodiny v terénu, u stanovišť je nutné dodržovat 5 m odstupy rodin pro případ setkání. Na stanovištích jsou lehčí otázky pro děti z MŠ, I. stupně ZŠ a těžší otázky pro děti z II. stupně ZŠ. Trasa je společná. Na start můžete dojít pěšky, přijet na kole, koloběžce nebo autem, dopravní prostředky Vám pohlídáme. Délka trasy 1,5 - 2 km.

Za vesmírný tým F.A.S.A. řídícího vesmírného střediska Martin Würz

Pozvánka (575.24 kB)

Správce Webu, 26. 4. 2021 Zobrazit méně

Balení obědů při distanční výuce