Informace k situaci ve škole

Karanténa, výuka

Vážení rodiče,
většině ročníků byla nařízena karanténa. Děkuji za všechny Vaše dotazy a telefonáty.

Nejčastější dotazy, FAQ:

1) 7. den karantény - pokud byla karanténa nařízena např. od 15. 11. (pondělí) je 7. dnem karantény 22. 11. (pondělí) a dítě s PCR negativním může do školy v úterý 23. 11.; podobně, kdo nechce děti testovat tak 14. den od 15. 11. je 29. 11. a dítě může jít do školy 30. 11. v úterý (za předpokladu, že je zdravé).

2) OČR - platí pro rodiče, jejichž dítě nedosáhlo věku 10 let k termínu nařízení karantény od KHS. Dle dnešního rozhodnutí vlády platí navýšení ošetřovného na 80 % vyměřovacího základu. Rodiče dostanou min. 400 Kč. Krizové ošetřovné platí i pro lidi pracující na dohodu, kteří odvádí pojistné. Nepotřebujete žádný formulář nebo potvrzení od školy. Vše si vyjednejte se svoji dětskou lékařkou. Děkuji. Vyplácí se za předchozí měsíc, tzn. za listopad v prosinci. Výše uvedené by mělo platit zpětně od 1. 11. 2021.

3) Potvrzení pro zaměstnavatele, že byla nařízena karanténa. Protože karanténu nařizuje KHS zasílám kontakt: petra.hruba@khslbc.cz

Prosím o nepoužívání tohoto e-mailu k jiným účelům, velmi děkuji.

4) Jestli se nestihnete na PCR test zaregistrovat mezi 5.- 7. dnem nevadí, můžete i na pozdější termíny a Vaše dítě nastoupí do školy později.

Prosba vedení školy:

- neposílejte děti bez roušek do školy, 16. 11. jsme ve spolupráci se školníkem u hlavního vchodu před vstupem do budovy poskytli cca. 10 dětem roušky,

- vysvětlete dětem, že tím chrání nejenom sebe, ale i své spolužáky.

Velmi děkujeme.

Na začátku roku jsme v rámci BOZP děti poučili, po návratu dětí do školy se k tomu vrátíme v rámci TH.

Krátký report k včerejšímu dni:

Postupně se nám již vrací první žáci po nezbytně nutné 7-denní lhůtě, kteří měli PCR test negativní. Ve škole jsou také žáci, kteří mají ukončené 2. očkováni, prodělali v posledních 180 dnech COVID-19 nebo nepřišli do styku s pozitivně kvalifikovanou osobou v inkriminované době díky nepřítomnosti ve škole (nemoc, apod.). U prvních dvou tříd se díky okolnostem posouvaly termíny karantény vždy o dva dny. U zbytku tříd jsme se dozvěděli výsledky až během státního svátku (kdy KHS nepracuje) nebo včera ráno. Na základě toho jsme vyplňovali příslušné tabulky pro KHS, snažili se Vám co nejdříve dovolat, suplovali jsme hodiny za chybějící kolegy a také odpovídali na četné oprávněné a rozumné dotazy. Okolo poledne byl přerušen optický kabel v Hradeckém kraji a tato havárie postihla většinu poskytovatelů internetu v regionu Liberec, Jablonec nad Nisou. Chvíli jsme zcela byli bez připojení a scházela nám odeslat poslední třída s informacemi od KHS pro Vás rodiče domů. Následně se rozběhla záložní linka, ale protože se o ni museli dělit všichni poskytovatelé v regionu, tak garantovaných 50 Mbs/50 Mbs kleslo na hodnotu 0,3 Mbs/15-30 Mbs a tento stav možná trvá ještě nyní. Kuriozní situace nastala odpoledne kdy nám zavolal rodič, že ve třídě jejíž seznam jsme odeslali již o den dříve t. j. 17. 11. ještě nikdo nedostal z rodičů sms  s výzvou k testování. Následně jsme obratem  vyřešili s KHS, kde ráno při nahrávání do systému došlo k chybě.

Učíme prezenčně i distančně.

Vysvětlení některých situací:

- obdrželi jste časově dříve sms od KHS než pokyny k provedení ze školy = tabulky s Vašimi kontakty byly odesláno ze školy ráno, následně jsme čekali na dopis s informacemi a poté je mohli zaslat Vám.

- u ročníků, které jsou ode dneška doma na distanční výuce nebyly přepsány jména u některých vyučujících. Díky rychlosti internetu bylo pořešeno dnes po obědě. U tříd v minulém týdnu to šlo rychleji.

Věřím, že jsou to drobnosti, které pochopíte.

Dále pár drobností o kompetencích v této nelehké době pro nás všechny:

Poskytuji níže odkaz na stránky www.edu.cz

Aktuální situace ve školách způsobuje, že je často nutné jednat ve velmi krátkém čase. Ne všude je stejná praxe a ne vždy je jasné, kdo o čem rozhoduje. Na základě nejčastějších dotazů jsme pro školy i rodiče připravili leták s informacemi o tom, za co odpovídá rodič, co je v kompetenci ředitele a o čem rozhoduje krajská hygienická stanice!

Přeji všem rodičům mnoho sil a pevné zdraví!

Martin Würz

Datum vložení: 19. 11. 2021 18:15