Klub horských kol                                Vedoucí: Mgr. Martin Wűrz

Kontakt: 488 880 811 (ředitelna), 724 341 203 (mobil)

Termín: scházíme se ve čtvrtek od 15:30 hod. (podzim), od 16:00 hod. (jaro, léto) u školy a konec tréninku se odvíjí od délky, typu vyjížďky (vkládáme kratší tréninky na techniku)  + nepředpokládaných vlivů (defekt, výkonnost aktuální skupiny, občas nějáký lehčí pád), nicméně většinou jsme do 18:00 hod. zpět u školy. O víkendech se jezdí v sezóně na závody v okolí. 1x až 2x ročně soustředění.

Komu je klub určen: pro děti od 1.-9. ročníku, rodiče jsou vítáni (mohou být nápomocni při tréninku, zajistit dopravu na závody).

Co potřebuji: horské nebo trekingové kolo, helmu, rukavice, ochranné cyklistické brýle, cykloláhev, vhodné sportovní oblečení - ideální je cyklistický dres, náhradní duši příslušného rozměru, minipumpičku (stačí do dvojice s kamarádem).

Co mohu očekávat: seznámím se s novými kamarády, poznám řadu nových lokalit a přírodních zajímavostí, naučím se lépe ovládat své kolo, budu si umět provést základní údržbu kola, čeká mě spousta zábavy při jízdě v terénu, z kopce, ale taky dřina při jízdě proti větru nebo do kopce.

Bezpečnostdítě bez helmy nesmí jezdit na kole (odesílám zpět domů), rodiče dodají vedoucímu telefonní kontakt (pro případ úrazu), na závody bude mít s sebou dítě kartičku pojištěnce, v případě účasti na soustředění odevzdá rodič před odjezdem  bezinfekčnost, na výjezdech do zahraničí bude dítě připojištěno (soustředění, závody, vyjížďky do Polska, Německa).