Lyžařský výcvikový kurz

PONDĚLÍ

V pondělí konečně začal první den LVK. Po testování jsme vyrazili k našemu penzionu Granát, kde jsme si prohlédli okolí a okolní trasy. Na procházce nám vyhládlo a o to více jsme se těšili na špenátovou roládu ze školní jídelny. Hladový spolužák MATĚJ vytvořil rekord v nejvíce snědených rolek (20). Po odpoledním klidu, nám pan řídící namazal lyže klistrem, abychom byli dostatečně připraveni na naši první jízdu. Po příjezdu z naší první projížďky jsme dostali odměnu v podobě lahodných palačinek.

ÚTERÝ

Den začal budíčkem v 8:00 a pokračoval vydatnou snídaní. Než jsme vyrazili do stopy začala výuka lineárních rovnic. Vyrazili jsme na výlet k Souši, kde nás paní učitelka Lanková naučila základy běžkování. Dále proběhla pro nás nekonečná, dvanácti kilometrová trasa k našemu penzionu. Hodně z nás si vyzkoušelo a prokázalo, že gravitace existuje. Naštěstí všichni dorazili živí a zdraví. Večer jsme oslavili narozeniny našeho spolužáka jménem KUBA.

STŘEDA

Ráno jsme odjeli vlakem do třistadevět let staré sklárny v Harachově. Na exkurzi jsme se dozvěděli kolik úsilí je skryto za jednou malou skleničkou. Autobusem jsme přijeli do Kořenova a šli jsme do Polubné k našemu penzionu. K podvečeru jsme šli k mírné stráni, kde jsme trénovali stabilitu a rovnováhu v zábavné formě. Za odměnu jsme měli neomezenou večerku.

ČTVRTEK

Hned ráno jsme emigrovali do Polska...Byl to vtip, vrátíme se. Ale teď od začátku:

Čtvrteční ráno bylo velmi chaotické, kvůli neomezené večerce, po které jsme zaspali dva vlaky do Harachova. Zde jsme se rozdělili na skupiny A (zkušení) a B (začátečníci). Skupina A po cestě do mezihraniční hospůdky, potkala Poláka, který třikrát objel celý svět. Když jsme přijeli do hospůdky za odměnu jsme si všichni dali výborné nálesníky. Dále jsme se zase rozdělili a když B přejíždělo přes most, spolužačce Adélce uplavala hůlka, a proto zbylé kilometry jela jen s jednou hůlkou. Nakonec jsem všichni spokojení a pohmoždění dojeli na chatu.

PÁTEK

V pátek nastal bohužel den odjezdu, ale ještě nás čekal orientační běh na lyžích. Závod jsme si všichni užili a výherci dostali šampaňské (samozřejmě dětské) a čokoládu. Po zbalení našich věcí jsme jeli ke škole, kde jsme se přemístili do školní jídelny. K obědu jsme měli sváteční klobásu s bramborovou kaší. Dále už každý pokračoval svým směrem. LVK jsme si všichni moc užili, zažili jsme spoustu dobrodružíství a nikdy na tuto výpravu nezapomeneme.