Atletický trojboj všestrannosti

Jedná se o disciplíny: běh 50 metrů, skok do dálky a hod míčkem. Zúčastnit se ho můžou žáci a žákyně 1. - 5. třídy. Každá škola může nominovat z každé třídy 2. dívky a 2 chlapce. Nejdříve probíhá školní kolo, pak následuje okresní finále, z kterého nejlepší čtyři v každé kategorii postupují do krajského finále.

V úterý 5. 6. 2019 za krásného slunečného počasí se na jablonecké Střelnici uskutečnily závody v atletickém trojboji. Z8vody byly určeny pro děti z 1. Stupně. Z každého ročníku byli vybráni 2 chlapci a 2 dívky. Mezi vybranými byli Š. Tichý, J. Jelínek, K. Slezáková, S. Čílová, S. Rosíková, V. N. Vavříčková, M. Kouřil, V. Vais, K. Kremsová, V. Syrovátková, V. Hojak, D. Stöhr, V. Novák, K. Kuželka, A. Siváková, V. Scholzeová.

Žáci 1. – 3. třídy soutěžili ve skoku do dálky, házeli míčkem a běželi 50 metrů. Žáci 4. – 5. třídy měli k těmto disciplínám přidanou ještě smíšenou štafetu. Nakonec bohužel se závodu nemohla zúčastnit, jelikož již měla dlouhodobě naplánovaný výlet.

Vyzdvihnout musím výkon Š. Tichého z 1. třídy, který obsadil 4. místo. Díky tomuto umístění se kvalifikoval do dalšího kola, které se bude pořádat v červnu v Turnově. Ovšem i ostatní děti bojovali a za to jim patří velký dík. Trochu smůly jsme si vybrali při štafetovém běhu. Kde nám spadl předávací kolík, což nás zdrželo a kvůli tomu jsme v rozběhu obsadili 6. místo.

Ve středu 13. 6. 2018 se na jabloneckém atletickém stadionu Střelnice uskutečnilo okresní kolo v atletickém trojboji pro děti z prvního stupně. Soutěžilo se ve třech disciplínách běh na 50 m, skok do dálky a hod míčkem. Soutěžili vždy dvě dívky a dva chlapci z každé třídy dané školy. Čtyři nejlepší závodníci z každé kategorie postupovali dále do krajského kola v Turnově. Z naší lučanské školy se zúčastnilo 20 žáků. Z nichž nejlépe si nakonec vedl žák z první třídy Matěj Kouřil, který ve své kategorii obsadil 5. místo, což bylo první nepostupové. I ostatní si nevedli špatně, každý předvedl vše, co uměl, za což jim patří velký dík.

Dalšími závodníky byli Viktorie Nelly Vavříčková (12. místo), Barbora Krejčíková (13. místo), Roman Tomeš (13. místo), Kateřina Kremsová (8. místo), Marie Nováková (12. místo), Michal Hájek (15. místo), Matěj Honců (16. místo), Johana Rachel Mariae (7. místo), Kateřina Stollinová (12. místo), Rudolf Prádler (12. místo), Vojtěch Syrovátka (14. místo), Vendula Scholzeová (13. místo), Andrea Siváková (16. místo), Karel Kuželka (11. místo), Matěj Sýkora (16. místo), Pavlína Hájková (8. místo), Nikola Kučerová (11. místo), Kryštof Petržílek (14. místo), Jiří Schäfer (15. místo).

Dne 4.6.2014 se konalo okresní finále na atletickém stadionu na Střelnici v Jablonci nad Nisou. Naši školu reprezentovali:Martina Frumarová, Simona Pavličková, Dominik Hanuš, Denisa Drešerová, Šimon Šruma, Martina Peroutková, Šárka Zoubková, Libor Jäger, Sára Břicháčková, Kristýna Hoření, Petr Kouřil, Matěj Šruma, Veronika Cibulková, Valentýna Jägerová a Adam Kučera. I když jsme neobsadili přední místa, tak si naši reprezentanti zaslouží  pochvalu za velkou bojovnost.

Dne 6.6.2013 se konalo okresní finále na atletickém stadionu na Střelnici v Jablonci nad Nisou. Naši školu reprezentovali: Denisa Drešerová, Nicol Beerová, Ondřej Sejkora, Šimon Šruma, Martina Peroutková, Šárka Zoubková, Libor Jäger, Sára Břicháčková, Petr Kouřil a Matěj Horyna. I když jsme neobsadili přední místa, tak si naši reprezentanti zaslouží  pochvalu za velkou bojovnost.

Petr Janda