Závody Lyžuj Lesy

V úterý 18. 2. 2020 se v jabloneckých Břízkách uskutečnil již třetí ročník školního obratnostního závodu v běhu na lyžích pod záštitou Lesů ČR. Cílem je přiblížit běžecké lyžování i dětem, které se mu ve volném čase tolik nevěnují.

Kategorie byly kromě ročníků rozděleny na závodníky registrované u Svazu lyžařů a na neregistrované závodníky. Nejednalo o klasický závod, na trati byly rozmístěné různé překážky, které museli závodníci postupně překonat. Závody byly vypsané volnou technikou, nicméně pokud chtěl někdo lyže namazat, organizátoři namazání zařídili. Zároveň zde byla možnost zapůjčení materiálu pro ty, kteří jej nemají.

Z naší lučanské školy se závodů zúčastnilo 21 žáků z 1. až 8. třídy. Jmenovitě: Klára Thůmová, Jan Jelínek, Alice Štěpánková, Marie Nováková, Aneta Jelínková, Veronika Syrovátková, Barbora Slezáková, Kateřina Kremsová, Matěj Honců, Tadeáš Vik, Petr Kremsa, Viktor Novák, Matěj Sýkora, Daniela Drešerová, Eliška Langová, Ondřej Sejkora, Richard Havel, Denisa Drešerová, Šimon Šruma, Matěj Řičica, David Henoch Mariae.

O nejlepší výkony se postaral Jan Jelínek, který obsadil 2. místo a Alice Štěpánková dojela na 3. místě. Všem patří velké poděkování za jejich předvedené výkony.

Druhého ročníku Lyžuj Lesy v běhu na lyžích, konaných 30. ledna 2019 na jabloneckém Kolečku, se zúčastnila ZŠ Lučany v hojném počtu. Na trať 700 a 1 200 m se vydalo 22 dětí z naší školy. Pro děti je lákadlem také rozdělení na registrované (ti, kteří docházejí pravidelně do lyžařských oddílů) a na neregistrované lyžaře a lyžařky (ti, kteří mají zájem si vyzkoušet běh na lyžích, nebo jezdí na běžkách s rodinou).

Počasí nám přálo, sluníčko se přišlo podívat, jak se děti snaží a krásně lyžují. Měli jsme perfektně připravenou trať s několika překážkami. Lyžaři museli překonat nakloněnou rovinu, podjet překážku, přeskočit stříšky, projet slalom, zvládnout zákeřnou osmičku a couváním se dostat do cíle. Starší registrovaní lyžaři měli navíc muldy a skok.

Vyzvednout musíme skvělý výkon Kristýny Slezákové, která vybojovala úžasné první místo.

Všechny děti si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedené výkony a poklonu za odvahu postavit se na start. Doufáme, že se jim závody líbily a že si je příští rok budou chtít zopakovat a třeba vylepšit svůj dosavadní výkon.

Fotogalerie a kompletní výsledky jsou k nahlednutí na www.lyzujlesy.cz.