Přespolní běh

V pátek 25. 9. 2019 se v jabloneckých Břízkách uskutečnil přespolní běh pro žáky druhého stupně. Soutěže se zúčastňují téměř všechny sportovní školy z Jablonce nad Nisou. Družstvo vždy tvoří 6 vybraných jedinců z dané školy. Závodí se ve třech kategoriích. Naší školy se týkají kategorie II. a III. V kategorii II. soutěžili žáci a žákyně z 6. a 7. třídy, jmenovitě Simona Pavličková, Marie Vlčková, Martina Frumarová, Andrea Siváková, Vendula Scholzeová, Tereza Klausová, Dominik Hanuš, Viktor Novák, Karel Kuželka, Jiří Vondra, Nick Pulo. Z dívek si nejlépe vedle Marie Vlčková, když obsadila 25. místo. Z chlapců byl nejlepší Viktor Novák, když doběhl na báječném 2. místě.  Viktor ještě posledních 500 metrů běžel jako 4, ale dobře si rozvrhl síly, a díky tomu se mu v závěru podařilo předběhnout ještě 2 soupeře.

V III. kategorii závodí žáci a žákyně z 8. a 9. třídy, jmenovitě Aleš Scholze, Robert Palárec, Šimon Šruma, David Henoch Mariae, Richard Havel. Chlapci běželi 3 km. Šimo Šruma zdolal trať z našich chlapců na podařeném 20. místě.