Úterý 23. 6.

Protože bývá poslední týden bez odpoledního vyučování, dodržíme tuto tradici.

Ráda jsem se s vámi v hodinách tohoto předmětu setkávala (i když to v některých případech trochu skřípalo)

Úterý 16. 6.

Děkuji všem, kteří plnili zadané úkoly. Jistě se aktivní přístup projeví v hodnocení.

Dnes si připravte všechny učebnice, které budete příští týden odevzdávat. Ať je pan učitel spokojen a vy ušetříte nějakou tu korunu.

Úterý 9. 6.

Zkontrolujte si, že máte splněné všechny úkoly zadávané ve škole.

Vyjděte ven, pomozte na zahrádce, nebo se jen tak projděte s rodiči a hlavně si povídejte

.

Úterý 2. 6.

Máte doma drobné poklady, které nemáte kam dávat? Můžete si dnes složit zvláštní nádobu. Popis a šablonu opět najdete pod následujícím odkazem

NÁDOBA NA POKLADY

Úterý 26. 5.

Kdo šetří, má za tři. Smysl tohoto známého pořekadla je snad každému jasný.

Dnešním Vaším úkolem je výroba pokladničky. Pod následujícím odkazem najdete opět návod a šablonu pro vystřižení.

POKLADNIČKA

Úterý 12. 5. + Úterý 19. 5.

Dnes budeme pokračovat se skládáním. Na přiloženém materiálu máte dva výrobky. Práci máte tedy zadanou na dva týdny.

Prvním výrobkem je stojánek na fotografie. Je to ten modrý návod. Jedná se opět o skládání bez lepidla.

Druhým, složitějším, výrobkem je hvězda (jedná se o jehlan v jehlanu). Návod a vzor máte červenožlutě. Tady budete potřebovat zvlášť šikovné ruce a také lepidlo.

SKLÁDÁNÍ

5. 5.

Popis dobrovolného úkolu tohoto týdne najdete v dnešní hodině fyziky.

28. 4.

Musím konstatovat, že máte mezi sebou šikovné spolužáky, kteří si poradili i se skládáním složitější krabičky.

Proto se nebojím, že by někteří nezvládli sestrojit krychli, která je postavená na jednom vrcholu. Tentokrát se ale neobejdete bez lepidla. Je lepší, když ho budete nanášet špejlí nebo třeba sirkou.

Pod následujícím odkazem najdete nejen návod, ale také šablonu.

28. 4. Krychle

Hodně štěstí při skládání

21. 4.

Děkuji všem, kteří mi posílají obrázky svých výrobků. Jste šikulky.

Dnes Vám posílám slíbený složitější model skládané krabičky. Princip je stejný, krabička se nelepí.

ŠESTIBOKÁ KRABIČKA

14. 4.

Po krásných slunečných velikonocích nás dnes překvapila zima a sněžení. Pokud jste vy nebo rodiče o svátcích sázeli, doufám, že vše přežije.

Dnes asi zůstanete rádi doma, tak abyste se nenudili, posílám Vám návod na výrobu jednoduché krabičky bez lepení. Na jednom lislu máte popis postupu a na druhém model k vystřižení. Snad se Vám povede a můžete si do ní dávat tajné poklady nebo třeba připomínky k výuce. Příští týden bude následovat složitější model.

14. 4. KRABIČKA

7. 4.

Děkuji všem, kteří mi poslali velikonoční výzdobu. Jste šikovní.

Máme pře sebou další týden, kdy většinu času musíte trávit doma. Vyjděte si na chvíli ven (samozřejmě s rouškou), určitě si nějakou práci venku najdete (hrabání, sázení, pletí, zametání.....) a připravte se na svátky jara (letos bez koledy) a v rámci možností si je pořádně užijte.

31. 3.

Blíží se velikonoce. Dnes jsme měli navštívit Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. (peníze, které mi někteří už dávali, vám vrátím hned jak se uvidíme)

Úkolem na tento týden je velikonočně si vyzdobte stůl, nebo pokoj, ve kterém se věnujete škole. Nebudu se zlobit, když výsledek své práce vyfotíte a pošlete na mail.

24. 3. Uplynul další týden a my si stále zvykáme na novinky. Pomozte nejen tento týden rodičům v domácnosti (je toho na ně moc a uděláte jim radost).

Chovejte se i nadále zodpovědně k sobě i k svému okolí. Pokud máte možnost spojte se s kamarády a sdělte si navzájem své pocity (samozřejmě ne osobně, ale přes různá media)

17. 3. Součástí rukodělných prací je také práce v kuchyni. Tento týden máte za úkol pomáhat doma a minimálně dvakrát připravit pro rodiče svačinu nebo večeři.