Výtvarná výchova 9., 16. a 23.4.21

Milí žáci,

dne 8.5.2021 bude slavnostně otevřena Stezka Svobody Lučany nad Nisou - Horní Maxov - Jindřichov.

Pan ředitel mě požádal, abychom v rámci výtvarné výchovy vytvořili návrhy na "pamětní listy", které účastníci obdrží - takže některé vaše práce vybereme nebo zkombinujeme více nápadů a použijeme je na pamětní listy.

Posílám vám tedy základní informace a také několik pamětních listů pro inspiraci.

Těšíme se na vaše nápady.

st

Stez

ul

Výtvarná výchova 26.3.21

Drazí žáci,

Konečně nám nastalo jaro a blíží se čas Velikonoc. Ikdyž venku to na jaro ještě úplně nevypadá, doma už s jarní nebo velikonočí výzdobou můžeme začít.

Spojíme tedy výtvarnou výchovu a pracovní činnosti a vaším úkolem bude vytvořit jarní nebo velikonoční dekoraci - jakou vyberete, je zcela na vás.

Můžete uplést pomlázku, pomáhat s pečením, barvit vajíčka, vytvořit jarní dekoraci.....

Dolů vám přikládám pár nápadů.

VajíčkaVěnceBarvení

Výtvarný úkol 12. a 19.3.21

Vaším úkolem bude najít doma nějaký zajímavý předmět. Až ho najdete, umístěte ho na (nebo nad) papír tak, aby vrhal stín.

Až vám bude vržený stín něco připomínat (je třeba předmětem otáčet, přibližovat, oddalovat....), obkreslete jeho siluetu a dokreslete podle vlastní fantazie, co vidíte.

Na jeden papír nakreslete prosím dva obrázky - dva různé předměty nebo jeden předmět dvakrát, pokaždé z jiného úhlu.

Na vaše práce se moc těším.

Stíny

Výtvarná výchova 12.2.21

přikládám další prezentaci.

KLASICISMUS, EMPÍR (2.03 MB)

Výtvarná výchova 22.1.21

Milí žáci,

Pro dnešek si prosím prostudujte vloženou prezentaci.

ROKOKO (2.69 MB)

Výtvarná výchova 15.1.21

Milí žáci,

Pro dnešek si prosím prostudujte vloženou prezentaci.

BAROKO (7.81 MB)

Na konci prezentace je vložený odkaz na krátké video, které je věnováno interpretaci Berniniho díla - video si prosím pusťte.

Výtvarná výchova 8.1.21

Drazí žáci,

dnešní téma je: Interpretace uměleckého díla

V pracovních listech máte napsané zadání.

Vaším úkolem tedy bude najít si nějaké umělecké dílo (klidně i barokní, z internetu, z učebnice...) a pokusit se ho rozebrat. Nebojte se, nechci žádný odborný popis. Napište vlastní postřehy.

Pracovní listy nemusíte tisknout, stačí do e-mailu poslat obrázek díla, které jste si vybrali a napsat odpovědi na otázky 1 - 4.

Interpretace1Interpretace2

Zdroj: https://69adf7a5-34e6-473e-9587-9d2cee910da9.filesusr.com/ugd/01fd51_08a7e9ad6d00454daa1ade037da680c5.pdf

Výtvarný úkol na 20.11.20

Milí žáci,

Poslední dny bylo sychravé počasí a také hodně mlhavo. A proto zadání dnešního úkolu zní "Co se skrývá v mlze?" Jak úkol zpracujete záleží pouze na vás.

Už se na vaše nápady moc těším.

Hotové práce mi prosím posílejte nafocené na email:  strani@zslucany.cz