Pokud byste měli stran češtiny jakýkoliv dotaz, pište bez obav na adresu martinsipek@seznam.cz

OPAKOVÁNÍ A PROCVIČOVÁNÍ (on-line )                                         30.4.2021

Dokončení procvičování obecných zásad pro psaní velkých písmen u vlastních jmen a názvů. Užijte si opatrně a bezpečně nejen dnešní čarodkový večer! …jo a děvčata, nelétejte nízko, ať netrefíte dráty nebo pouliční osvětlení!

PŘIJÍMAČKOVÝ PROGRAM                                                                  3.5.2021

Zdravím vás všechny v novém předposledním měsíci vaší základně-školní docházky a přeji pohodičkové asynchronní dopoledne, dálkařky a dálkaři. Vzhledem k tomu, že se někteří vaši spolužáci právě moří s přijímacími testy a bojují o svou budoucnost, nebudeme bez nich pokračovat v novém učivu. Jistě by jim to bylo líto… Takže jim držte pečlivě palce a neméně pečlivě pracujte na své mimočítankové četbě. Ve středu se on-line neuslyšíme, neboť díky rotační výuce budu tou dobou stát v šestce u tabule. Zdar! mš.

MIMOČÍTANKOVÁ ČETBA                                                                    4.5.2021

Příjemné úterní dopoledne do devítky. Neboť se dnes koná další kolo přijímacích řízení, pokračujte laskavě v práci, kterou jsem vám zadal včera. Mějte se hezky a opatrujte se mš.

M. KUNDERA – ŽERT                                                                             6.5.2021

Pohodičkový den všem z devítky, přítelky a přátelé. Pro dnešní čtenářskou chvilku jsem vám vybral text korespondující s právě probíraným učivem dějepravy. Na stránkách 134 a 135 si prostudujte úryvek Žert ze stejnojmenného románu. Pokud byste čemukoliv nerozuměli, dovysvětlíme si příští týden ve škole, až se vás budu ptát na vaše hodnocení uvedené ukázky… Mějte se spokojeně a na shledanou zítra při dokončení učiva o hláskách a hláskových skupinách. mš.

HLÁSKY A HLÁSKOVÉ SKUPINY                                                         7.5.2021

Zdravím do devítky a vinšuji spokojené páteční dopoledne. Pozorně se seznamte s tabulkami na stránkách 87, 88 a na základě získaných či zopakovaných znalostí proveďte cvičení 88/4a. Na příští hodinu mluvnice, která by měla proběhnout již opět v lavicích, si připravte  88/5. Uvítám také, pokud mi přinesete přečtené knihy zapůjčené ze žákovské knihovny. Hezký víkend. mš.