Výtvarná výchova 6., 13. a 20.4.21

Milí žáci,

dne 8.5.2021 bude slavnostně otevřena Stezka Svobody Lučany nad Nisou - Horní Maxov - Jindřichov.

Pan ředitel mě požádal, abychom v rámci výtvarné výchovy vytvořili návrhy na "pamětní listy", které účastníci obdrží - takže některé vaše práce vybereme nebo zkombinujeme více nápadů a použijeme je na pamětní listy.

Posílám vám tedy základní informace a také několik pamětních listů pro inspiraci.

Těšíme se na vaše nápady.

Stezka1Stezka2Stezka3

Výtvarná výchova 23. a 30.3.21

Drazí žáci,

Konečně nám nastalo jaro a blíží se čas Velikonoc. Ikdyž venku to na jaro ještě úplně nevypadá, doma už s jarní nebo velikonočí výzdobou můžeme začít.

Spojíme tedy výtvarnou výchovu a pracovní činnosti a vaším úkolem bude vytvořit jarní nebo velikonoční dekoraci - jakou vyberete, je zcela na vás.

Můžete uplést pomlázku, pomáhat s pečením, barvit vajíčka, vytvořit jarní dekoraci.....

Dolů vám přikládám pár nápadů.

Pokud se pustíte do výroby píšťalky tak prosím vždy opatrně a pod dohledem dospělého. Jinak se můžete ošklivě zranit.

VajíčkaVěnce

Výtvarný úkol 16.3.21

Vaším úkolem bude najít doma nějaký zajímavý předmět. Až ho najdete, umístěte ho na (nebo nad) papír tak, aby vrhal stín.

Až vám bude vržený stín něco připomínat (je třeba předmětem otáčet, přibližovat, oddalovat....), obkreslete jeho siluetu a dokreslete podle vlastní fantazie, co vidíte.

Na jeden papír nakreslete prosím dva obrázky - dva různé předměty nebo jeden předmět dvakrát, pokaždé z jiného úhlu.

Na vaše práce se moc těším.

Stíny

Výtvarný úkol 19.1.20

Milí žáci,

vaším dnešním úkolem bude si pouze přečíst prezentaci:

SURREALISMUS (6.17 MB)

Výtvarný úkol 12.1.20

Drazí žáci,

prostudujte si prosím následující prezentaci: DADAISMUS (15.85 MB)

Vaším úkolem bude vytvořit dadaistickou báseň podle přiloženého návodu.

Pokud doma nemáte žádné noviny ani časopisy, opište si ručně jakýkoli text, který Vás zaujal (například z internetu) a ten pak rozstříhejte a vytvořte z něho báseň.

Hotovou báseň mi pak prosím pošlete na e-mail: nikola.stranska@zslucany.cz

Pro inspiraci přikládám práci z loňského roku.

Báseň

DADA

Výtvarný úkol  5.1.20

Milí žáci,

vaším dnešním úkolem bude si pouze přečíst prezentaci.

Malířství mezi dvěma válkami (7.9 MB)

Výtvarný úkol 24.11.20

Drazí žáci,

Jistě si všichni vzpomínáte, jak jsme se naší poslední společnou hodinu koukali na dokument od Davida Attenborougha: Život na naší planetě.

Říkala jsem vám, že se k tomuto tématu příští hodinu vrátíme, ale bohužel jsme se od té doby neviděli.

Vaším úkolem na dnešek tedy bude vzpomenout si, co vás v dokumentu zaujalo, vyděsilo, pobavilo.... a tento pocit, myšlenku, obraz...výtvarně zpracovat.

Můžete použít techniku koláže, kreslit, malovat nebo pracovat s textem...zkrátka co vám přijde nejlepší.

Už se na vás a vaše práce moc těším.

Pro připomenutí posílám odkaz na trailer, protože jeden z vás s chyběl.