rozšířené vyhledávání

Lyžuj lesy

Závody Lyžuj Lesy

2024

V úterý 6. 2. 2024 se v lyžařském areálu Kolečko v Jablonci nad Nisou konal obratnostní závod Lyžuj lesy. Jedná se o seriál závodů pod patronací Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů České republiky rozmístěných po celé republice. Zúčastnit se mohou registrovaní i neregistrovaní lyžaři ze základních škol a díky umělému sněhu se závody mohly uskutečnit i tady.

Závody byly vypsané volnou technikou, nicméně závodníci si mohli zvolit, zda pojedou klasicky nebo volně.  Na trati museli překonat několik technických překážek, což dodalo závodu na zajímavosti a přineslo i napínavé momenty. Atraktivitu dokazuje i vysoký počet přihlášených dětí.

Z lučanské školy bojovalo 18 závodníků, jmenovitě: Veronika Pušová, Natálie Melicheríková, Tereza Mošnová, Kryštof Šlapák, Ella Tichá, Filip Matějec, Ondřej Puš, Barbora Šedivá, Mikuláš Klinger, Veronika Jiřičková, Klára Thůmová, Michal Pavliček, Kristýna Sejkorová, Max Klinger, Barbora Krejčíková, Václav Vais, Roman Tomeš, Kateřina Kremsová a Aneta Jelínková.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za reprezentaci naší školy. Pomyslnou třešničkou na dortu povedené akce byly dvě zlaté a dvě bronzové medaile, které vybojovali:
1. místo – Ondřej Puš a Mikuláš Klinger

3. místo – Veronika Pušová a Kateřina Kremsová

2023

• V úterý 24. ledna 2023 se uskutečnil školní obratnostní závod v běhu na lyžích pod záštitou Lesů ČR. Tato sportovní akce se konala v běžeckém areálu Kolečko, v jabloneckých Břízkách. Cílem bylo přiblížit běžecké lyžování i dětem, které se mu ve volném čase tolik nevěnují.
  • Lyžuj lesy není klasický závod v běžeckém lyžování – na trati jsou rozmístěné různé překážky, které musí závodníci postupně v průběhu své tratě překonávat na lyžích. Závody byly vypsány volnou technikou. Bylo tedy na rozhodnutí každého závodníka, zda pojede klasickým stylem nebo bruslením. Jednotlivé kategorie byly rozděleny kromě ročníku a pohlaví, také na závodníky registrované u Svazu lyžařů a na neregistrované závodníky.
  • Z naší lučanské školy se závodu zúčastnilo 10 žáků z prvního i druhého stupně. Jmenovitě: Ella Tichá, Ondřej Puš, Veronika Jiřičková, Klára Thůmová, Michal Pavliček, Barbora Krejčíková, Jan Jelínek, Matěj Sýkora, Kateřina Kremsová a Daniela Drešerová.
  • Všem závodníkům patří velké poděkování za jejich předvedené výkony a odvahu postavit se na start, nicméně musíme vyzdvihnout výkon Ondřeje Puše, který si doběhl pro vítězství ve své kategorii.

2021-2022

• V roce 2021 - 2022 se tato akce nekonala.

2020

• V úterý 18. 2. 2020 se v jabloneckých Břízkách uskutečnil již třetí ročník školního obratnostního závodu v běhu na lyžích pod záštitou Lesů ČR. Cílem je přiblížit běžecké lyžování i dětem, které se mu ve volném čase tolik nevěnují.
  • Kategorie byly kromě ročníků rozděleny na závodníky registrované u Svazu lyžařů a na neregistrované závodníky. Nejednalo o klasický závod, na trati byly rozmístěné různé překážky, které museli závodníci postupně překonat. Závody byly vypsané volnou technikou, nicméně pokud chtěl někdo lyže namazat, organizátoři namazání zařídili. Zároveň zde byla možnost zapůjčení materiálu pro ty, kteří jej nemají.
  • Z naší lučanské školy se závodů zúčastnilo 21 žáků z 1. až 8. třídy. Jmenovitě: Klára Thůmová, Jan Jelínek, Alice Štěpánková, Marie Nováková, Aneta Jelínková, Veronika Syrovátková, Barbora Slezáková, Kateřina Kremsová, Matěj Honců, Tadeáš Vik, Petr Kremsa, Viktor Novák, Matěj Sýkora, Daniela Drešerová, Eliška Langová, Ondřej Sejkora, Richard Havel, Denisa Drešerová, Šimon Šruma, Matěj Řičica, David Henoch Mariae.
  • O nejlepší výkony se postaral Jan Jelínek, který obsadil 2. místo a Alice Štěpánková dojela na 3. místě. Všem patří velké poděkování za jejich předvedené výkony.

2019

• Druhého ročníku Lyžuj Lesy v běhu na lyžích, konaných 30. ledna 2019 na jabloneckém Kolečku, se zúčastnila ZŠ Lučany v hojném počtu. Na trať 700 a 1 200 m se vydalo 22 dětí z naší školy. Pro děti je lákadlem také rozdělení na registrované (ti, kteří docházejí pravidelně do lyžařských oddílů) a na neregistrované lyžaře a lyžařky (ti, kteří mají zájem si vyzkoušet běh na lyžích, nebo jezdí na běžkách s rodinou).
  • Počasí nám přálo, sluníčko se přišlo podívat, jak se děti snaží a krásně lyžují. Měli jsme perfektně připravenou trať s několika překážkami. Lyžaři museli překonat nakloněnou rovinu, podjet překážku, přeskočit stříšky, projet slalom, zvládnout zákeřnou osmičku a couváním se dostat do cíle. Starší registrovaní lyžaři měli navíc muldy a skok.
  • Vyzvednout musíme skvělý výkon Kristýny Slezákové, která vybojovala úžasné první místo.
  • Všechny děti si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedené výkony a poklonu za odvahu postavit se na start. Doufáme, že se jim závody líbily a že si je příští rok budou chtít zopakovat a třeba vylepšit svůj dosavadní výkon.